Komora hiperbaryczna

Bez tlenu nie byłoby życia, a jego brak powoduje, że szybciej się starzejemy. Komora hiperbaryczna dotlenia wszystkie komórki w organizmie, a także regeneruje i usprawnia tkanki. Terapia hiperbaryczna (HBOT – Hyperbaric Oxygen Therapy) to metoda wykorzystująca tlen pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym. Podaje się go w komorze hiperbarycznej, co powoduje znaczne zwiększenie ilości tlenu w organizmie człowieka (nawet 15-krotnie).

Najważniejsze rezultaty dotlenienia komórek:

  • pobudzanie organizmu do intensywnej pracy,
  • wspomaganie układu odpornościowego,
  • zwiększenie metabolizmu komórkowego,
  • zwiększenie ilości krążących komórek macierzystych,
  • przyspieszenie gojenia ran,
  • zwalczanie infekcji.

Komora hiperbaryczna znacznie zwiększa energię do życia! Terapia hiperbaryczna jest polecana zwłaszcza aktywnym osobom, gdyż tacy ludzie potrzebują więcej tlenu, niż potrafi dostarczyć tylko oddech. Może być stosowana także przy niedokrwieniu tkanek miękkich, oparzeniach, urazach mięśniowo-szkieletowych i wielu innych problemach. To zabieg odpowiedni także dla osób całkowicie zdrowych, które chcą zadbać o funkcjonowanie całego organizmu.

Rola komory hiperbarycznej w profilaktyce

Stosowanie komory hiperbarycznej w terapii hiperbarycznej pozytywnie wpływa na opóźnienie procesów starzenia, a także dłuższe zachowanie pełnej sprawności fizycznej i umysłowej. Statystyki nie pozostawiają żadnych wątpliwości – dotlenianie komórek w komorze hiperbarycznej może wydłużyć życie nawet o 10 lat! Warto zabiegi profilaktyczne połączyć z odpowiednią dietą, aby chronić organizm przed nowotworami i chorobami układu krążenia.

Komora hiperbaryczna cieszy się popularnością na całym świecie. Zabiegi HBOT są stosowane przez modelki, aktorki i piosenkarki. Dotlenienie komórek jest znacznie skuteczniejsze niż używanie zwykłych kosmetyków, które nie wpływają na organizm od wewnątrz. Warto skorzystać z terapii hiperbarycznej, aby odmłodzić swoje ciało, a także zwiększyć witalność.

Komora hiperbaryczna może pomóc poprawić procesy zachodzące w ludzkim organizmie. Metoda ta jest powszechnie wykorzystywana w celu opóźnienia procesów starzenia i wsparcia odżywienia oraz regeneracji komórek. To zabieg mało popularny, jednak w trakcie wizyty w naszym hotelu i SPA warto się na niego zdecydować.

Jak wyglądają zabiegi w naszej komorze hiperbarycznej?

Zabieg w komorze hiperbarycznej trwa około 45-60 minut. Zwykle jest jednak dzielony na trzy cykle, pomiędzy którymi występują kilkuminutowe przerwy. Zabieg przeprowadza się w samej bieliźnie lub krótkich spodenkach i koszulce. W trakcie korzystania z komory nie można mieć na sobie ostrych przedmiotów i biżuterii. W komorze następuje stopniowe zwiększanie ciśnienia do uzyskania wymaganej wartości. Następnie jest ono utrzymywane na stałym poziomie przez kolejne minuty.
 
Z komory hiperbarycznej warto korzystać regularnie. Czas trwania zabiegu i wartość ciśnienia dostosowuje się indywidualnie do potrzeb danego pacjenta. Taki proces jest uznawany za bezpieczny i nieinwazyjny. U niektórych może jednak powodować skutki uboczne, jak ból głowy czy zmęczenie, o czym informujemy przed rozpoczęciem zabiegu.
 
W razie jakichkolwiek pytań dotyczących zabiegów z użyciem naszej komory hiperbarycznej zapraszamy do kontaktu.
fundusze europejskie
polski fundusz rozwoju
przewodnik po okolicy