Komora hiperbaryczna

Bez tlenu nie byłoby życia, a jego brak powoduje, że szybciej się starzejemy. Komora hiperbaryczna dotlenia wszystkie komórki w organizmie, a także regeneruje i usprawnia tkanki. Terapia hiperbaryczna (HBOT – Hyperbaric Oxygen Therapy) to metoda wykorzystująca tlen pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym. Podaje się go w komorze hiperbarycznej, co powoduje znaczne zwiększenie ilości tlenu w organizmie człowieka (nawet 15-krotnie).

Najważniejsze rezultaty dotlenienia komórek:

  • pobudzanie organizmu do intensywnej pracy,
  • wspomaganie układu odpornościowego,
  • zwiększenie metabolizmu komórkowego,
  • zwiększenie ilości krążących komórek macierzystych,
  • przyspieszenie gojenia ran,
  • zwalczanie infekcji.

Komora hiperbaryczna znacznie zwiększa energię do życia! Terapia hiperbaryczna jest polecana zwłaszcza aktywnym osobom, gdyż tacy ludzie potrzebują więcej tlenu, niż potrafi dostarczyć tylko oddech.

Rola komory hiperbarycznej w profilaktyce

Stosowanie komory hiperbarycznej w terapii hiperbarycznej pozytywnie wpływa na opóźnienie procesów starzenia, a także dłuższe zachowanie pełnej sprawności fizycznej i umysłowej. Statystyki nie pozostawiają żadnych wątpliwości – dotlenianie komórek w komorze hiperbarycznej może wydłużyć życie nawet o 10 lat! Warto zabiegi profilaktyczne połączyć z odpowiednią dietą, aby chronić organizm przed nowotworami i chorobami układu krążenia.

Komora hiperbaryczna cieszy się popularnością na całym świecie. Zabiegi HBOT są stosowane przez modelki, aktorki i piosenkarki. Dotlenienie komórek jest znacznie skuteczniejsze niż używanie zwykłych kosmetyków, które nie wpływają na organizm od wewnątrz. Warto skorzystać z terapii hiperbarycznej, aby odmłodzić swoje ciało, a także zwiększyć witalność.

przewodnik po okolicy