Komora normobaryczna

Zabiegi w komorze normobarycznej nazywane są tlenoterapią. Normobaria jest metodą terapeutyczną, której zadaniem jest wspomagać organizm w procesie samoleczenia. Klinika Mir-Jan otworzyła komorę normobaryczną w celu utrzymania bądź przywrócenia organizmowi homeostazy, czyli stanu, w którym można cieszyć się zdrowiem.

Wizyty w komorze normobarycznej wykorzystywane są przy wielu problemach zdrowotnych, między innymi:

  • migrenach,
  • alergiach,
  • reumatyzmie,
  • otyłości.

Komory normobaryczne polecane są także jako kuracje wspomagające przy anemii, boreliozie, chorobach oczu, skóry i sercowo-naczyniowych. Dotlenienie komórek wskazane jest także dla osób z autyzmem.

W urządzeniu normobarycznym parametry atmosfery zbliżone są do tych uznanych za optymalne dla człowieka. Ciśnienie utrzymywane jest na poziomie około 1500 hPa, zawartość tlenu podwyższona jest do 40%, a ilość dwutlenku węgla waha się od 0,5% do nawet 3%, co znacznie ułatwia przyswajanie tlenu przez wszystkie komórki organizmu.

Zalety korzystania z komory normobarycznej

Regularne korzystanie z komory normobarycznej powoduje dotlenienie komórek, co wpływa na poprawienie wydolności fizycznej i psychicznej oraz stymulację układu immunologicznego – wzrasta odporność organizmu i układ kostny. Poprzez pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny następuje regeneracja nabłonka, która odpowiada za wzrost elastyczności skóry. Poprawie ulega również wizualny stan skóry, staje się gładsza, bardziej sprężysta, ma zdrowy odcień. Kolejną zaletą tlenoterapii normobarycznej jest przyspieszenie gojenia się ran – obrzęki i stany zapalne ulegają zmniejszeniu.

Zabiegi w komorze normobarycznej pozwalają nie tylko poprawić stan i kondycję komórek, ale także na regenerację psychiczną – sprzyja temu utrzymywanie odpowiedniej wysokości ciśnienia oraz podwyższona zawartość tlenu. Zabieg trwający od 60 do 90 minut warto potraktować również jako czas dla odpoczynku psychicznego i głęboki relaks w ciągu dnia.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej https://www.normobarialadekzdroj.pl/

fundusze europejskie
polski fundusz rozwoju
przewodnik po okolicy