Turnusy rehabilitacyjne

Turnusy rehabilitacyjne i oferta rehabilitacyjna Mir-Jan w Lądku-Zdroju i hotel są odpowiedzią na potrzeby naszych gości, którzy zmagają się z przewlekłymi bólami kręgosłupa i stawów, ale również ze zmęczeniem czy zaburzoną równowagą psychofizyczną. Dlatego proponujemy indywidualnie dobrane, kompleksowe kuracje, złożone z indywidualnie dobranych elementów leczenia i odnowy.

Turnusy rehabilitacyjne w najstarszym uzdrowisku w Polsce, Lądku-Zdroju

Proponujemy wyjątkowe pobyty antystresowe i rehabilitacyjne, w których trakcie pod opieką wykwalifikowanej kadry psychologicznej i psychoterapeutycznej, rehabilitantów oraz dietetyków klinicznych można zniwelować stres do bezpiecznego poziomu. Turnusy rehabilitacyjne pozwalają nauczyć się kontrolować i radzić sobie ze stresem. Ponadto zadbamy o kondycję fizyczną, zapewniając zabiegi rehabilitacyjne i odnowy biologicznej oraz zatroszczymy się o zdrowe i smaczne wyżywienie, a także relaks wśród lasów Gór Złotych nad rzeką Białą Lądecką.

PROPONUJEMY PAŃSTWU PRZYJEMNE I PROZDROWOTNE TURNUSY REHABILITACYJNE WSPOMAGAJĄCE LECZENIE RÓŻNEGO TYPU SCHORZEŃ.

Organizacja turnusów rehabilitacyjnych

Turnusy rehabilitacyjne trwają co najmniej 6 dni, a każda z grup turnusowych ma opracowany program rehabilitacji odpowiedni do schorzeń uczestników, realizowany z udziałem kadry specjalistów.

Turnusy rehabilitacyjne mobilizują do kontaktów z otoczeniem i do samodzielnego funkcjonowania, pobudzają rozwój osobisty. W odróżnieniu od pobytów sanatoryjnych NFZ, które koncentrują się na rehabilitacji leczniczej osób indywidualnych, na turnusach znaczącą wagę przykłada się do aktywności społecznej i zorganizowanych działań grupowych obok poprawy stanu zdrowia w ramach rehabilitacji leczniczej. Otoczenie naszego kompleksu sprzyja spacerom i różnym aktywnością fizycznym, a atmosfera najstarszego uzdrowiska w Polsce, Lądka-Zdroju jest przyjazna turystom. Zapraszamy serdecznie!

Kiedy warto zdecydować się na turnus uzdrowiskowy?

Turnus uzdrowiskowy organizowany przez nasz ośrodek o doskonały wybór dla osób, które borykają się z przewlekłymi dolegliwościami. Mowa tu zarówno o bólach, jak i problemach na tle psychologicznym. Wzięcie udziału w takich turnusach jest sposobem na odpoczęcie od obowiązków i zadbanie o swoje ciało i duszę. W naszym ośrodku dbamy o to, by pacjenci czuli się komfortowo. Zapewniamy im jakościowe wyżywienie, pozwalające na dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Trzeba bowiem pamiętać, że niedobory często prowadzą do pogorszenia samopoczucia czy wystąpienia uczucia zmęczenia i znużenia.

Turnusy uzdrowiskowe są skierowane do osób w każdym wieku. Korzystają z nich zarówno seniorzy, jak i ludzie młodzi. Nasz ośrodek znajduje się w malowniczej okolicy. Kontakt z naturą sprzyja zdrowieniu, dlatego pobyt w hotelu można potraktować jako czas na relaks i naturalną walkę z dolegliwościami. Organizujemy różne zajęcia, w tym te związane z turystka rowerową. W okolicach naszego hotelu znajdują się też ścieżki uczęszczane przez spacerowiczów.

Rehabilitacja często jest stosowana jako uzupełnienie innych form leczenia. Z turnusów korzystają m.in. osoby, które przeszły zabiegi lub operacje. Aby móc powrócić do pełnej sprawności, często konieczne jest regularne ćwiczenie mięśni i stawów. W trakcie turnusów rehabilitacyjnych pacjenci biorą udział w zajęciach dostosowanych do ich stanu zdrowia i możliwości ruchowych. Przeprowadzamy też zabiegi z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, który może pomóc powrócić do odpowiedniej sprawności i poradzić sobie z odczuwanymi dolegliwościami.

Bliższych informacji na temat turnusów udziela organizator Ewa Polak tel. 578-917-844

Oraz Recepcja Hotelu „Mir-Jan”***SPA tel./fax 74 81 46 339, 516- 006- 646

www.klinikamirjan.pl – e-mail: mirjan@rehab.pl

www.hotelmirjan.pl – e-mail: mirjan@pnet.pl

fundusze europejskie
polski fundusz rozwoju
przewodnik po okolicy