Turystyka rowerowa w Lądku-Zdroju

Turystyka rowerowa w Lądku-Zdroju jest bardzo rozwinięta. Lądecka gmina ma piękną tradycję – jako jedna z pierwszych w kraju wytyczyła w najbliższej okolicy wiele tras rowerowych o zróżnicowanej skali trudności. Prowadzą drogami gruntowymi i malowniczymi ścieżkami, znajdują się z dala od ruchu samochodowego. Turystyka rowerowa to bardzo popularna aktywność, doceniana zarówno przez rodziny z dziećmi, jak i seniorów.

Najpopularniejsze szlaki rowerowe w Lądku-Zdroju:

  • Stójków – Lądek-Zdrój – Orłowiec,
  • Lądek-Zdrój – Wójtówka – Wrzosowiec,
  • Lądek-Zdrój – Lutynia – Karpno – Stójków,
  • trasy Singletrack-Glacencis.

Turystyka rowerowa to najlepszy sposób na poznanie uroków gminy Lądek-Zdrój. Na turystów czekają malownicze punkty widokowe, miejsca wypoczynkowe, wygodne drogi i mnóstwo pięknych wspomnień.

Szlaki rowerowe w Lądku-Zdroju – jakie atrakcje?

Turystyka rowerowa – doskonałe uzupełnienie rehabilitacji – umożliwia odwiedzenie najefektowniejszych miejsc w Lądku-Zdroju i okolicach.

Na turystów czekają następujące atrakcje:

  • Kaplica Zdrojowa pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny – trzynawowa budowla słynąca z barokowego malarstwa religijnego,
  • Zdrój Wojciech – słynny symbol całej gminy, w najstarszym obiekcie balneologicznym kąpiele brał sam Fryderyk II,
  • Jaskinia Radochowska – jedna z największych jaskiń w Sudetach,
  • Kaplica na Cierniaku – miejsce niegdyś umiłowane przez pątników, dziś piękny fragment Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego,
  • Stołowe Skały i inne atrakcje przyrodnicze.

Turystyka rowerowa w Lądku-Zdroju jest bardzo rozwinięta. Wiele wygodnych i dobrze skomunikowanych szlaków rowerowych to szansa na dokładne zapoznanie się z malowniczą okolicą.

Jakie są największe zalety turystyki rowerowej?

Turystyka rowerowa sprawdza się doskonale zarówno w przypadku osób całkowicie zdrowych, jak i chorych czy po przebytych zabiegach i operacjach. To aktywność fizyczna realizowana na świeżym powietrzu. Wiosną, latem i jesienią można nie tylko podziwiać piękne widoki, lecz także korzystać z promieni słonecznych i świeżego powietrza. Wokół naszego hotelu znajdują się ścieżki biegnące przez łąki i lasy. Dzięki temu można obcować z naturą i charakterystycznym mikroklimatem dzikich terenów.
 
Turystyka rowerowa sprzyja także zacieśnianiu więzów. W wycieczkach biorą udział zarówno całe rodziny i grupy znajomych odwiedzające nasz obiekt, jak i zupełnie obce osoby. To sposób na poznanie nowych ludzi lub spędzenie czasu z bliskimi.
 
Poruszanie się rowerem często jest znacznie łatwiejsze niż piesze spacery. Z wykorzystaniem tego środka transportu można pokonywać dziesiątki kilometrów jednego dnia. Jazda na jednośladzie jest dość prosta i dostępna niemal dla każdego. Regularne wycieczki pozwalają na poprawę kondycji, co jest szczególnie istotne dla osób korzystających z rehabilitacji w naszym ośrodku. Aktywność fizyczna może przyczynić się do przyspieszenia procesu leczenia, zarówno schorzeń związanych z układem kostnym i mięśniowym, jak i problemami psychicznymi.
 
Zapraszamy do skorzystania z turystyki rowerowej w naszym hotelu. Wskażemy szlaki, które prezentują się najlepiej o konkretnej porze roku. Pomożemy dobrać trasę do zdolności i możliwości danej osoby, by wycieczka była przyjemna.

 

fundusze europejskie
polski fundusz rozwoju
przewodnik po okolicy