Blog

Rozwiń i czytaj artykuły

Zalety korzystania z hotelowego SPA


Zabiegi w SPA są nie tylko przyjemne, ale też korzystne dla zdrowia. Z których w szczególności warto korzystać, zwłaszcza w obiektach hotelowych?

Szeroka oferta zabiegów

Główną zaletą korzystania z hotelowego SPA jest to, że w tego typu obiektach można skorzystać z bardzo szerokiej gamy zabiegów pielęgnacyjnych. Są one wykonywane przez specjalistów, którzy potrafią bardzo precyzyjnie dobierać kosmetyki i metody pielęgnacyjne, a także zalecać, kiedy dokładnie z nich skorzystać.

Znakomitym pomysłem może być choćby poprawiająca stan skóry kąpiel w solance w strefie SPA i następnie rytuał czekoladowy, który wykonujemy również w naszym obiekcie. Taki rytuał nie tylko podnosi nastrój dzięki uwielbianemu przez większość osób zapachowi czekolady, ale również pozytywnie wpływa na kondycję skóry. Wszystko to głównie dzięki wysokiej zawartości magnezu znajdującemu się w kakao.

Korzystny wpływ na zdrowie

Hotelowe SPA bardzo korzystnie wpływa również na stan zdrowia. Świetnym przykładem jest kąpiel w solance, która ma takie zalety jak:

  • zmniejszenie dolegliwości bólowych,
  • poprawienie pracy serca,
  • normalizacja ciśnienia krwi,
  • dotlenienie organizmu,
  • poprawa odporności,
  • szybsza regeneracja po przebytej infekcji,
  • aktywacja produkcji witaminy D3.

Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania do kąpieli solankowych, dlatego zwłaszcza w przypadku przewlekłych stanów chorobowych, warto skonsultować się z lekarzem. Przykładem jest przebyty zawał oraz wady zastawek serca, przy których odradza się takich zabiegów.

Wiele korzyści mają też sauny, które w większości dobrze rozwiniętych obiektów także znajdują się w strefach SPA. Główną zaletą korzystania z sauny jest oczyszczenie organizmu z toksyn oraz poprawa metabolizmu. Regularne korzystanie wpływa też na szybsze gojenie się ran oraz gwarantuje rozluźnienie organizmu.

Bezpieczna zabawa

Hotelowe SPA to nie tylko szereg korzyści dla dorosłych. Na doskonałą zabawę mogą liczyć również dzieci, które także serdecznie zapraszamy do naszego obiektu. Szczególną przyjemność sprawi im zabawa w baseniku dziecięcym, który gwarantuje maluchom również bezpieczeństwo.

Jak widać korzystanie z hotelowego SPA to wiele praktycznych zalet, których nie można nie docenić. Jeśli i Ty szukasz takiej rozrywki, koniecznie sprawdź naszą ofertę.

Wróć
ue dofinansowanie
pfr
przewodnik po okolicy