Blog

Rozwiń i czytaj artykuły

Nowoczesny sposób na odstresowanie pracowników


Urlop, integracja, odpoczynek, relaks – to i wiele więcej dokładnie trafi do każdego z nas od czasu do czasu jeśli jesteśmy bardzo zmęczeni codzienną pracą.

Co ciekawe zaczynają dostrzegać to również pracodawcy i wiedzą, że odpowiednia organizacja i np. fundusze socjalne w firmie mogą zapewnić pracownikom zdecydowanie większy komfort plus możliwość wypoczynku, wyjazdu. Jak podchodzi się do tego w nowoczesnych firmach i jakie rozwiązanie dla swoich pracowników wybrać? Co będzie miało działanie odstresowujące i z pewnością poskutkuje powrotem do pracy z nowymi siłami? Obecnie rosnącą popularnością cieszą się różnego rodzaju wyjazdy dla pracowników. Niektóre firmy decydują się na ich łączenie z wyjazdami integracyjnymi, a inne przekazują voucher dla dwóch osób, dzięki czemu pracownik wyjeżdża z partnerem.

Co oferują takie wyjazdy w ramach relaksu i odstresowania?

Niektóre hotele przygotowują specjalną ofertę dla firm, a w niej właśnie turnusy odstresowujące i rehabilitacyjne. W czasie takiego wypoczynku klient ma możliwość skorzystania z serii, dopasowanych do jego potrzeb zabiegów. Zarówno kosmetycznych, fizjoterapeutycznych, jak i medycznych. Ciekawą opcją jest komora hiperbaryczna, która poza ogólną poprawą zdrowia i właściwościami leczniczymi z pewnością pozytywnie wpłynie na samopoczucie. Po takich zabiegach i odpoczynku od obowiązku pracownik z pewnością wróci do swojego codziennego życia z nową energią.

Dlaczego warto tak inwestować w pracowników?

Zadowoleni pracownicy lepiej pracują, osiągają lepsze wyniki, co bezpośrednio przekłada się na sukces firmy. Świadomy pracodawca zdaje sobie sprawę z faktu, że ludzie, którym powierza odpowiedzialne zadania potrzebują również docenienia i odpoczynku. Jeśli sam wychodzi z propozycją spełnienia tych potrzeb to jest bardziej doceniany. Jest to z pewnością poniekąd działanie psychologiczne, jednak warto pamiętać, że w biznesie jest to obecnie jedno z kluczowych zagadnień, które można świadomie wykorzystać dla lepszych rezultatów.

Wróć
ue dofinansowanie
pfr
przewodnik po okolicy