Blog

Rozwiń i czytaj artykuły

Jak podreperować zdrowie w 2 tygodnie?


Szlachetne zdrowie… pisał Jan Kochanowski w jednej z fraszek. Doskonale znamy słowa polskiego poety. Jakże trafne i aktualne w każdym wieku, bo zdrowie to największy nasz skarb. Kiedy nam coś dolega, czujemy się osłabieni. Sięgamy po leki, zioła, suplementy, zmieniamy dietę, jednym słowem ratujemy się na różne sposoby.

Niekiedy zły stan zdrowia wynika z nieodpowiedniego trybu życia i odżywiania; nadmiaru stresu lub z przepracowania. Zamiast sięgać po drogie leki, które i tak nie zlikwidują przyczyny dolegliwości, a jedynie doraźnie pomogą, pomyślmy o innej kuracji. Dobrze jest wybrać się do hotelu Mir-Jan w Lądku-Zdroju na dwa tygodnie i skorzystać z zabiegów, które nam pomogą.

Na czym polega terapia hiperbaryczna?

Jest metodą terapeutyczną wykorzystująca 100% tlen pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym, podawany w komorze Hiperbarycznej. Dzięki temu zwiększa się ilość tlenu w organizmie. Tlen dostarczany jest do tkanek i narządów, przez co poprawia się krążenie krwi i organizm jest na nowo pobudzany do pracy. Tlen wspomaga układ odpornościowy, zwiększa metabolizm komórkowy, przyśpiesza gojenie ran i zwalcza różne infekcje. HBOT działa przeciwdepresyjnie i dodaje energii, jest skutecznym sposobem na cholesterol, problemy z erekcją i niewydolnością krążenia! HBOT może być stosowany u dzieci, leczy choroby skórne, alergie, autyzm, ADHD. Jest skutecznym uzupełnieniem leczenia problemów z aparatem ruchowym, niewydolnością układu nerwowego, krwionośnego i pokarmowego oraz chorób przewlekłych (boreliozy, trudno gojące się rany, anemia, migreny, depresje, grzybice, przewlekłe zmęczenie). 10 zabiegów w komorze zastępuje 2-tygodniowe wczasy, stosowanie Hyperbarii tlenowej 2 x w tygodniu, podnosi nasze możliwości fizyczne i intelektualne.

Jakie zabiegi są skuteczne?

Zabiegi rehabilitacyjne na najwyższym poziomie, są przeprowadzane w hotelu Mir-Jan w Lądku-Zdroju. W otoczeniu pięknych gór i lasów możemy odpocząć, nabrać sił, podreperować zdrowie i skorzystać z programu pielęgnacji urody oraz sylwetki ciała, a wszystko w dwa tygodnie. Wybieramy takie zabiegi, jakie są nam aktualnie niezbędne. Do dyspozycji mamy:

  • Laser Wysokoenergetyczny — terapia stymuluje regenerację tkanek i ich gojenie się na poziomie komórkowym. Maksymalna moc wynosząca 7 watów pozwala na bardzo głębokie przenikanie światła laserowego. Terapia jest szybką i skuteczną metodą leczenia o szerokim spektrum zastosowania, która nie wywołuje efektów ubocznych.
  • Salus Talent — wysoko indukcyjny, głęboko penetrujący, pulsacyjny stymulator elektromagnetyczny pozwala na miejscowe przyłożenie precyzyjnego pola elektromagnetycznego przenikającego warstwy odzieży, tkanek oraz kości, stymulując ściśle wyznaczony obszar w głębi ciała. Polecany przy schorzeniach kręgosłupa, zaburzeniach układu nerwowego, zaburzeniach układu mięśniowo-szkieletowego czy zaburzeniach układu moczowo-płciowego.
  • Kolagen i osocze bogato płytkowe — proloterapia to przyczynowy sposób leczenia bólu stawów i kręgosłupa. Terapia likwiduje ból, naprawia uszkodzone tkanki i ich struktury. Najwyższą skuteczność osiąga się, podając gotowy kolagen MD lub osocze bogatopłytkowe, które uzyskuje się po odwirowaniu z krwi własnej pacjenta.
  • Terapia manualna — leczy dolegliwości kręgosłupa, zwyrodnienia i urazy stawów, bóle mięśni, głowy oraz napięcia wynikające ze stresu i przemęczenia. Terapeuta, uciskając odpowiednie punkty na ciele, dociera do miejsc bolesnych i przywraca równowagę mięśniową.
  • Terapia URO — nietrzymanie moczu jest poważnym problemem i dotyka kobiet i mężczyzn w każdym wieku.
  • Elektroterapia BTL — nieinwazyjna metoda terapeutyczna opiera się na przepływie prądu elektrycznego przez tkanki w ludzkim organizmie. Elektroterapia znalazła zastosowanie w rehabilitacji, w leczeniu ostrych i przewlekłych stanów bólowych, w terapii zaburzeń nerwowo-mięśniowych, w zakresie poprawy ruchomości stawów, ograniczaniu ostrych i przewlekłych obrzęków, oraz przy poprawie przepływu krwi obwodowej i w leczeniu tkanek.
Wróć
ue dofinansowanie
pfr
przewodnik po okolicy